Willibrord wint architectuurprijs 2010
Nieuwsbericht 21-12-2010
Vanaf januari 2009 is de school de trotse gebruiker van een nieuw gebouw. Dit schoolgebouw biedt veel ruimte en mogelijkheden. Zo is elke klas in het bezit van een digitaal schoolbord, is er een theater en een groot speelveld op het dak.
Dit project behelst de herbestemming van een gebouw van Kraaijvanger, een ontwerp uit begin jaren zeventig. De vraag aan Arconiko Architecten was om in dit carre-vormige gebouw, oorspronkelijk ontworpen als sociale academie, een combinatie voor twee scholen met aanverwante voorzieningen te realiseren.
In het aanzicht van het gebouw verandert de ingreep van Arconiko weinig. De grootste verrassing zit in het interieur, waar de binnentuin van het gebouw in een atrium is getransformeerd. Gekoppeld aan dit atrium is op het dak een spectaculair nieuw speelplein gerealiseerd. Omringd door hoogbouw, speelt hier een nieuwe generatie Rotterdammers.
Het is cruciaal dat met deze brede school een kwetsbaar element behouden blijft bij de transformatie van deze plek naar een leefbare stad. Arconikot toont in dit project de waarde van een gebouw dat maar bij weinigen als behoudenswaardig te boek stond. of zoals op de hekwerken van de naastgelegen bouwput voor de markthal te lezen valt: "hier bonkt het hart van Rotterdam". Een zin die naadloos op het project van Arconiko van toepassing is, met recht de winnaar van de Rotterdam Architectuurprijs 2010.
